Ár: 64.900 - 229.900 Ft
- FR hard boot üvegszál erősítéssel
- IQON üvegszál erősítésű composit
- Kézzel készített, üvegszál erősítésű carbon composit hybrid
- MESMER Throne (PEBAX / Nylon + glassfiber)
- Razors Cult hard boot
- Razors Genesys hard boot
- Razors SL hard boot
- USD Carbon
- USD Shadow skeleton - GFR Plastic (üvegszál erősítéses composit)
- USD Sway hardboot - üvegszál erősítéses composit
A görkorcsolyázás irányzatai közül az aggressive stílus képviseli az extrém vonalát ennek sportnak. Ezt a típust azok az emberek használják akiknek a görkorcsolyák által nyújtott hétköznapi élmény már nem kihívás. Ők a legmagasabb szintre emelik ezt a sportot; ugrások, forgások, korlátok csúszása és még sok más különböző trükk által.
Ez a vonal az USA-ból indult el körülbelül az 1980-as évek végén, 1990-es évek elején. Akkoriban pár vakmerő kaliforniai srác úgy gondolta, hogy nem elégszik meg a görkorcsolyák adta hagyományos lehetőségekkel és elkezdték a határokat feszegetni. Mivel akkoriban még nem léteztek kifejezetten erre a stílusra épülő görkorcsolyák, így a már piacon lévő fitnesz görkorikat kezdték el megerősíteni házilag, hogy bírják a nagyobb igénybe vételt.
Idővel a gyártók is piacot láttak ebben a stílusban így a profik segítségével fejlesztésekbe kezdtek.
Első ránézésre is látszik hogy ezek a görkorik sok mindenben eltérnek a hagyományos társaiktól. A strapabíró, zárt merevebb műanyag cipők a megfelelő helyeken speciális csúszó/kopó felületeket, úgy nevezett soulplate-ket kaptak, belül pedig egy kényelmes de erős bélést. A keréksínek extra merevítésekkel, különleges ívekkel és speciális anyagú kopásálló kerekekkel lettek ellátva, hogy hosszú távon bírják a korlátokon, padkákon, és egyéb helyeken való csúszásokat, ugrásokat.
Az évek alatt több gyártó is beszállt a fejlesztésekbe, így ezen a kategórián belül is lettek kisebb eltérések a termékek között. Ezeket a különbségeket már csak a gyakorlottabb haladók érzik meg, de felhasználásukat tekintve egységesek.
Az utóbbi 25 év alatt még jó pár nagyobb gyártó is (Roces, Rollerblade, Bauer) lemorzsolódott ebben a szegmensben, és végül a legjobb termékekkel azok maradtak a piacon akik valóban ezzel a sportággal, és az ebben részt vevő profikkal fejlesztették folyamatosan termékeiket. Így nagyjából 3-4 márka (pl.: USD, Razors, Remz, K2) az amivel ebben a sportágban érdemes foglalkozni. Ahogy a görkorcsolya többi változatánál is, itt még kifejezettebben igaz, hogy az olcsóbb silány másolatok hosszabb távon drágábbak, és sajnos a nem megfelelő tervezés miatt balesetveszélyesebbek lehetnek. Érdemesebb az évek óta erre szakosodott márkákból választan. Ezekhez itthon is megfelelő szervizháttér és alkatrész ellátás biztosított. A mi kínálatunkban is csak olyan görkorcsolyákat találnak meg amikhez ezeket biztosítani tudjuk. Jó pár "neves" márkát pont az előbb említett alkatrész utánpótlás és szervizháttér hiánya miatt vagy az ár/minőség arány mértéke miatt nem forgalmazunk.
A görkorcsolyák megvásárolhatóak komplett szerelésben is, de azok akik saját sínnel rendelkeznek, vagy a gyári sín helyett más típussal szerelnék fel a görkorcsolyájukat, azoknak lehetőségük van sok modell esetében csak magát a boot-ot (a cipőt, sín és kerekek nélkül) is megvásárolniuk.
Ha esetleg valaki még új ebben a sportban, és most kezdi az első lépéseket, nekik ajánlanánk hogy, boltjainkban szakeladóink több mint 20 éves aggressive görkorcsolyás versenysport múlttal rendelkeznek, kérésre ingyen szaktanácsadást nyújtanak helyben.